Ангел Димитров победи кубинец на Световната купа по бокс в Будва

С тази победа Ангел Димитров се класира за четвъртфиналите, където утре ще срещне руснака Вячеслав Рогозин.

ангел димитров атакува медалите световното бокс юноши девойки
Снимка: БФ Бокс
15:16, 07.03.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Ангел Димитров постигна престижна победа в първия си мач на Световната купа по бокс младежи и девойки „Адриатическа перла“ в Будва (Черна гора).

Световният вицешампион и европейски златен медалист надигра с 3:2 съдийски гласа представителя на Куба – Кевин Санчес.

В категория до 54 килограма българският талант наложи волята си, след като двама от реферите му дадоха чиста победа с 30:27, един посочи 29:28, а другите двама дадоха такъв резултат за кубинеца.

По-късно днес българското участие продължава с мача на Христеа Нинова (50 кг) срещу Нандита Бараниндхаран (Индия).

Станислав Шопов: Преминах през труден период, в който не играех, но и за момент не се отказах