Ангел Русев се класира шести на започналото в колумбийската столица Богота световно първенство по вдигане на тежести за мъже и жени.
В категория до 55 килограма българинът стартира със 106 кг, но след това два пъти не изхвърли 110 кг, което го нареди на шеста позиция преди почивката и на цели 10 кг след останалите петима в битката за златото в двубоя.
В първата част осемте финалисти направиха само 7 от 24 възможни добри опита. В по-силното си второ движение русенецът първо изтласка 141 кг и после пак два пъти не успя на 145 кг, което му отреди шеста позиция в крайното класиране с 247 кг двубой. Шампион с 265 кг е Теерапон Силахай от Тайланд.
Преди това Надежда Мей Нгуен се нареди 14-а в най-леката категория при жените – до 45 кг. Българката направи само два успешни опита при последните си излизания на подиума – 65 кг изхвърляне и 80 кг изтласкване и с двубой 145 кг остана извън Топ 10. Шампионка с 177 кг и със само 4 опита е тайландката Танятон Суткхароен.
Следващият българин на световното в Богота е Габриел Маринов, който ще вдига днес в кат. 61 кг.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Володя Златев: Средствата, заложени в държавния бюджет може да не стигнат дори за изпълнение на спортния календар
Дамян Илиев се нареди сред най-добрите 15 в света на шампионата по спортна стрелба в Германия
Христо Илиев продължава впечатляващата си форма, завърши трети на силен турнир в Йерусалим
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района