Германският канцлер заяви, че не може да гарантира споразумение между страните от ЕС по фонда за възстановяване от пандемията и многогодишния бюджет.
На среща с италианския премиер Конте край Берлин, Ангела Меркел заяви, че различията остават броени дни преди срещата на върха на 17 и 18 юли. Тя ще е първа лице в лице на лидерите след налагане на ограниченията срещу коронавируса през март.
Председателят на Европейския съвет предлага фонд за възстановяване от 750 милиарда евро, от които две трети като безвъзмездни грантове и една трета като кредити.
Богатият север, воден от холандския премиер Марк Рюте, настоява достъпът до парите да бъде обвързан с икономически реформи. Италианският премиер се обяви срещу прекалено много условия, които биха компрометирали програмата или биха ограничили практическия й ефект.
Лъв XIV в Испания: Социалните теми и въпроси за миграцията ще бъдат акцент в програмата му
82 години след десанта в Нормандия: Различна визия на САЩ за традиционните съюзници
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Пожарникарите герои от „Челопешко шосе“: Как беше предотвратена още по-тежка трагедия?
Борис Бонев: МВР трябва да проверява шофьори със скъпи коли и да действа на терен срещу гонките