Англия е новият европейски шампион по футбол за младежи до 21 години

21:04, 08.07.2023
Чете се за: 02:02 мин.
англия новият европейски шампион футбол младежи години

Отборът на Англия е новият шампион на Европа по футбол за младежи до 21 години. В двубоя за титлата на Стария континент „Трите лъва“ се наложиха с минимално 1:0 над селекцията на Испания.

Единственото попадение на стадион „Батуми Арена“ бе отбелязано в четвъртата от петте минути добавено време на първата част. Серхио Гомес и Миранда приклещиха Коул Палмър малко зад дъгата на наказателното поле на „Ла Рохита“ и Гомес фаулира английския футболист. Потърпевшият Палмър се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар, като изстрелът му рикошира в главата на Къртис Джоунс, който се бе внедрил в испанската стена и топката влетя в долния десен ъгъл на вратаря Арнау Тенас.

Изравнителен гол на Испания в 50-ата минута не бе зачетен. Тогава капитанът Абел Руис засече с глава центриране от фаул в пеналтерията на Англия и прати топката в мрежата зад стража Джеймс Трафърд, но Руис бе в положение на засада и попадение не бе признато.

В последните секунди на добавеното време на мача испнаците получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Леви Колуил срещу Абел Руис на границата на вратарското поле на Англия. Зад топката застана потърпевшият Руис, който стреля в долния десен ъгъл на вратата, стражът Трафърд отрази, след което спаси и изстрел при добавката

АПИ: Комисия, сформирана от кмета на Криводол, трябва да посочи местата за изкуствени неравности в село Осен