Англия потрепери срещу Дания, но записа втори успех на световното първенство за жени

13:29, 28.07.2023
Чете се за: 01:50 мин.
англия потрепери дания записа втори успех световното първенство жени

Отборът на Англия записа втория си пореден успех на световното първенство по футбол за жени, след като в среща от група "D" надигра минимално селекцията на Дания с 1:0.

Единственото попадение за "Трите лъва" падна още 6-ата минута на срещата, когато Лоурън Джеймс се разписа с прекрасен удар от дистанция.

След почивката европейските шампионки позволиха на своите съпернички на няколко пъти да застрашат сериозно тяхната врата, като първо вратарят на англичанките Мери Ърпс трябваше да се намесва след опасно центриране на Катрине Вай, което можеше да се превърне гол.

Малко преди края на редовното време пък Амали Вангсгор стреля опасно с глава от близка дистанция, но видя как топката се отбива от страничния стълб.

Така, крехкият аванс на Англия оцеля и момичетата на Сарина Вигман постигнаха втората си победа от началото на груповата фаза и с 6 точки в актива си са лидери в подреждането на тази група "D".

Датчанките засега остават на втората позиция с 3 пункта, а по-късно днес предстои двубоя между Китай и Хаити, които загубиха мачовете си от първия кръг и съответно са без актив до момента.

Карадайъ: ДПС ще участва във внасянето на предложения за промени в Конституцията