Англия с категорична победа, този път Букайо Сака зарадва „Уембли“

англия категорична победа път букайо сака зарадва bdquoуемблиldquo
22:07, 05.09.2021

Националният отбор по футбол на Англия постигна победа над Андора на „Уембли“, с което плавният път на тима към Световното първенство през следващата година в Катар продължава с пета поредна победа в квалификационната група.

„Трите лъва“ се наложиха с 4:0 над аутсайдера в своя поток.

Нападателят на Лийдс Юнайтед Патрик Бамфорд записа своя дебют, въпреки че не успя да се разпише.

За сметка на това в мрежата на Андора след 18 минути игра вкара Джеси Лингард. Полузащитникът на Манчестър Юнайтед се разписа и за 3:0 в 78-ата минута, като малко преди това и Хари Кейн се оказа в прегръдките на съотборниците си.

Последното попадение в срещата за 4:0 бе дело на Букайо Сака, който отпразнува подобаващо своя 20-и рожден ден. Футболистът на Арсенал беше аплодиран от феновете. Публиката на „Уембли“ се зарадва да види младия национал отново да бележи след последния му решаващ удар срещу Италия във финала на Евро 2020. Тогава „трите лъва“ претърпяха крах, а последната неуспешна дузпа срещу „Скуадрата“ пропусна именно Сака.

Англия е лидер в Група „I” с 15 точки след 5 мача, следван от Албяния с 9, Полша с 8 и Унгария със 7 пункта. Андора и Сан Марино са на дъното.