Ангола и Алжир не се победиха в мач от група D на турнира за Купата на Африка

ангола алжир победиха мач група турнира купата африка
11:03, 16.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Алжир не съумя да стартира с победа участието си в турнира за Купата на Африка, който се провежда в Кот д‘Ивоар, след като завърши наравно 1:1 с Ангола в мач от група D.

Алжирците, шампиони на Африка от 1990 и 2019, поведоха чрез Багдад Бунеджа в 18-та минута, но допуснаха изравнителен гол в 68-та след точната интервенция на влезлия от пейката за анголците Агостиньо Мабулулу.

Алжирците оглавиха временно класирането в групата, където са още отборите на Буркина Фасо и Мавритания.

В среща от група С, Камерун и Гвинея завършиха при 1:1. Гвинейците, за които защитникът на Ботев Пд Антоан Конте изигра 56 минути, играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но удържаха съперника за ценна точка. За Камерун не пази вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана, който игра в неделя при равенството срещу Тотнъм във Висшата лига. Той щеше да стигне навреме за мача, но пътно-транспортни проблеми го оставиха извън групата на камерунците.

Транспортният министър предлага полигони за безопасно шофиране да станат част от обучението на водачите
Джоел Ембийд се завърна в игра за Филаделфия с 41 точки и 10 борби при победата над Хюстън в НБА