Анхелина Калинина е първата финалистка в Рим

анхелина калинина първата финалистка рим
19:49, 19.05.2023

Анхелина Калинина се класира за първия си финал от сериите "WTA 1000", след като елиминира на полуфиналите рускинята Вероника Кудерметова в три сета – 7-5, 5-7, 6-2, за близо три часа игра.

Украинката направи първа пробив в мача в седмия гейм на откриващия сет, но 11-та в схемата го върна при резултат 5-4 за съперничката. Калинина се възстанови мигновено и след нов брейк, сервира успешно за аванс в резултата.

Вторият сет мина почти идентично – пробив за Калинина и рибрейк в десетия гейм от Кудерметова. Този път обаче рускинята продължи по възходяща и измъкна втората част със 7-5. Решителният трети сет обаче започна с два пробива за 30-та поставена, която не допусна колебания до края на мача и намери място на финала в италианската столица.

Така украинката, която досега бе стигала до един-единствен четвъртфинал в турнирите от тази категория – Мадрид 2022, ще спори за титлата срещу победителката от втория полуфинал, който е тази вечер и противопоставя бившата шампионка от Ролан Гарос Йелена Остапенка и настоящата на Уимбълдън Елена Рибакина.

Александър Тунчев: Липсваше ни последният пас, затова нямахме положения