Антоанета Костадинова се класира за финала на 25 метра пистолет на Световното в Кайро

антоанета костадинова спечели бронз световната купа спортна стрелба египет
16:41, 22.10.2022

Антоанета Костадинова се класира за финала на 25 метра пистолет при жените на световното първенство по спортна стрелба в Кайро, Египет.

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 даде четвърти резултат 586 точки в квалификациите и намери място сред осемте претендентки за медалите.

Другата българска представителка Мирослава Минчева също се представи силно и завърши на 13-о място с 583 точки, като само точка я раздели от осмото място, даващо право на участие във финала, който е по-късно днес.

По-рано днес Антон Ризов остана на 44 място в крайното класиране на 3 х 20 изстрела от дистанция 50 метра на пушка от три положения.

В отделните положения за стрелба: коляно 195 точки, легнал 198 т., прав 191 т. и общ резултат от 584 точки.

Завърши конгресът на китайската комунистическа партия, бившият лидер Ху Дзинтао бе изведен от залата
Нотингам Форест взе скалпа на Ливърпул, отритнат от „Анфийлд“ наказа "червените“