Антоанета Костадинова остана на крачка от медалите на Световното първенство по спортна стрелба в Кайро, Египет. Тя завърши четвърта във финала на 25 м пистолет.
С представянето си българката, сребърна медалистка от Токио миналото лято, взе квота за олимпийските игри в Париж през 2024 г.
Костадинова записа четвърти резултата в квалификациите и намери място сред осемте претендентки за медалите.
Другата българска представителка Мирослава Минчева също се представи силно и завърши на 13-о място с 583 точки, като само точка я раздели от осмото място, даващо право на участие във финала.
Световна шампионка стана корейската Янмин Ким.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Стилияна Николова се нареди втора на бухалки и на лента в крайното класиране на турнирите от Световната купа по художествена гимнастика за 2026 г.
Софи Димитров и Дилян Чернополски се класираха за полуфиналите на 100 м на европейското първенство по лека атлетика до 18 г. в Риети
Гледайте третия кръг от турнира за Купа България по прескачане на препятствия по БНТ 3
На първо четене: Депутатите върнаха машинния вот от 2021 г., хартия само в селата под 300 души
МВнР за подписаната декларация в Киев: Документът надхвърля рамките на ЕС и няма правнообвързващ характер