Антоанета Костадинова спечели квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година

Антоанета Костадинова
Снимка: БНТ
18:59, 22.10.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Антоанета Костадинова остана на крачка от медалите на Световното първенство по спортна стрелба в Кайро, Египет. Тя завърши четвърта във финала на 25 м пистолет.

С представянето си българката, сребърна медалистка от Токио миналото лято, взе квота за олимпийските игри в Париж през 2024 г.

Костадинова записа четвърти резултата в квалификациите и намери място сред осемте претендентки за медалите.

Другата българска представителка Мирослава Минчева също се представи силно и завърши на 13-о място с 583 точки, като само точка я раздели от осмото място, даващо право на участие във финала.

Световна шампионка стана корейската Янмин Ким.