Антон Ризов не успя да се класира на финал на пушка на Световната купа по спортна стрелба в Рио

Българинът завърши 33-ти със сбор от 585 точки (193 на коляно, 197 легнал и 195 прав).

антон ризов четвърто турнир унгария
18:05, 18.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Антон Ризов завърши на 33-то място на 50 метра пушка от три положения на Световната купа по спортна стрелба в Рио де Жанейро.

Българинът записа сбор от 585 точки (193 на коляно, 197 легнал и 195 прав) и не успя да влезе във финал и да се бори за олимпийска квота за Париж.

Най-добър резултат в квалификацията даде чехът Иржи Привратски с 595 точки.

На пневматична пушка в Рио преди два дни Ризов записа 627.5 точки и завърши на 33-то място.

Късно тази нощ от Бразилия за София си тръгва българската група.

Следващата Световна купа на пневматично и малокалибрено оръжие ще бъде в Баку, Азербайджан в периода 01-12 май.

Европейското първенство на малокалибрено оръжие и последен шанс за квота за Париж ще бъде от 25 май до 08 юни в Осиек, Хърватия.

Турция все още не е ратифицирала споразумението за разминиране на Черно море
Десислава Величкова: Европейското първенство в България ще бъде много силен турнир