Арда и Черно море ще играят бараж за Европа

Черно море
от БНТ , Източник: БГНЕС
21:37, 20.05.2021

Отборите на Арда Кърджали и Черно море ще се изправят един срещу друг в бараж за участие в евротурнирите през следващия сезон на 30 май от 19:00 часа.

Това стана ясно, след като "моряците" победиха Царско село с 1:0 като гост в мач от предпоследния кръг на сезона в Първа лига и си подсигуриха седмото място в крайното класиране.

По този начин тимът на Илиан Илиев ще бъде съперник на тима на Арда, който ще завърши на четвърта позиция в подреждането, а победителят ще участва в първото издание на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите, който ще е трети по сила в Европа.

На комплекс "Царско село" единственият гол в двубоя отбеляза Пабло Алварес в 71-та минута, а малко след това домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Луис Педро.

След този успех Черно море вече има 45 точки и е недостижим на седмото място, което означава, че Левски със сигурност няма да играе в евротурнирите през следващия сезон.