Арда Кърджали се поздрави с успеха при гостуването си на Крумовград

19:52, 28.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg

Арда Кърджали победи Крумовград с 3:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Кърджалии стигнаха до успеха с три гола през първия половин час на срещата.

Възпитаниците на Александър Тучев поведоха в резултата след само 222 секунди игра. Джалал Хусейнов откри резултата от непосредствена близост при разбъркване след корнер.

Атаките на гостите отново се отплатиха в 17-ата минута, когато Преслав Боруков удвои аванса на тима си. Нападателят отправи плътен шут от вътрешността на наказателното поле за 2:0.

В 30-ата минута Умар Сако засече с глава центриране в наказателното поле от ъглов удар на Радослав Цонев, за да подпечата успеха на своя тим.

След почивката домакините стигнаха до почетно попадение. Играчите на Неманя Милянович се възползваха от грешка в противниковата отбрана. Диего Рапозо пресече подаване и стреля по земя, за да оформи крайния резултат.

Арда се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 19 пункта. Крумовград остава на 9-ото място в подреждането с 13 точки.

Предизборни смени на партии - кои са най-любопитните битки за кметове в страната?