Арда победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. "Жълто-черните" поведоха в резултата с гол на Мартин Секулич, но възпитаниците на Александър Тучев се добраха до успеха с голове на Светослав Ковачев.
През първото полувреме на стадион "Арена Арда" в Кърджали гостите бяха по-активни в преден план и заслужено откриха резултата. Анатолий Господинов изби удар на Антоан Бароан. Топката обаче попадна в краката на Мартин Секулич, който се разписа от непосредствена близост.
След почивката домакините стигнаха до изравнително попадение. "Канарчетата" помислиха, че топката е напуснала пределите на терена, а кърджалии се възползваха от това. Станислав Иванов игра с глава преди топката да напусне аутлинията. Светослав Ковачев изравни резултата с шут по земя.
Нападателят удвои головата си сметка само 4 минути след първия си гол. Светослав Ковачев отправи плътен удар извън наказателното поле, за да оформи крайния резултат.
Ботев Пловдив записа 4-а поредна загуба в последния мач на старши треньора Бруно Балтазар, който напуска клуба.
Арда остава на 8-ата позиция в класирането с актив от 49 пункта. Ботев Пловдив заема 10-ото място в подреждането с 32 точки.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok