Арда постигна труден обрат срещу тим от Трета лига в първата си контрола

арда озори тим трета лига първата контрола
Снимка: fcarda.bg
14:19, 25.06.2021

Отборът на Арда (Кърджали) записа първа победа в лятната си подготовка, побеждавайки с 2:1 тима на Марица (Пловдив). Срещата се игра на стадиона в Момчилград, където футболистите на Николай Киров бяха на подготовка.

Гостите първи откриха резултата чрез Мариян Бончев, който се възползва от грешка в отбраната на кърджалийци. След това футболистите на Арда взеха нещата в свои ръце и създадоха няколко опасни положения пред вратата на пловдивчани чрез Тонислав Йорданов, Спас Делев и Милен Желев.

След почивката Иван Коконов отправи опасен удар, но топката мина над напречната греда. В 64-ата минута Тилев бе спънат в наказателното поле, а Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка за 1:1. В 77-ата минута Крум Стоянов центрира от ляво, а връхлитащият на скорост в наказателното поле Александър Георгиев засече с глава топката и оформи крайния резултат Арда - Марица 2:1.

От 28 юни отборът на Николай Киров продължава своята подготовка в Банско, където ще изиграе 4 контроли.

БНТ-Варна получи награда за съпричасност в изграждането на храм “Св. Прокопий Варненски”
МЗ предприема стъпки за съхранение и развитие на уникалната порода „Източнобалканска свиня“