Арда завърши подготовка си в Боровец с контрола срещу Витоша Бистрица

арда завърши подготовка боровец контрола витоша бистрица
07:10, 30.06.2022

Арда Кърджали отстъпи на Витоша Бистрица с 1:2 в последната си контрола от лагера в Боровец. Срещата се игра на стадион „Искър“ в Самоков.

Възпитаниците на Александър Тунчев откриха резултата още при първата сериозна атака. Ласана Ндайе откри, засичайки центриране от ляво на Александър Георгиев. Няколко минути след това Анатолий Господинов спаси опасен удар от далечно разстояние.

В 23-ата минута Слав Петков отправи далечен опасен удар, но топката попадна право в ръцете на противниковия вратар. Капитанът за Арда тази среща Румен Руменов също се опита да се разпише с далечен удар в 31-ата минута. Малко преди края на първото полувреме Георги Атанасов засече топката с глава след центриране на Джунехт Али, но до промяна на резултата не се стигна.

След почивката играчите на Арда продължиха да държат топката и да контролират играта като създадоха няколко положения. В 73-ата минута Деян Христов с удар от границата на наказателното поле възстанови равенството, а в самия край Радослав Илиев бе точен за крайния резултат АРДА – Витоша Бистрица 1:2.

Това бе последна контрола за лагера в Боровец, а на 2 юли от 18.00 часа.

Арда ще изиграе последната си проверка преди старта на първенството срещу Родопа Смолян. Двубоят е на "Арена Арда", а в 17.30 официално ще бъден представен целият отбор за новото първенство.

Чете се за: 01:40 мин.
Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
21:35, 18.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.