Армения победи Уелс с 4:2, двубоят бе ръководен от Георги Кабаков

армения победи уелс двубоят ръководен георги кабаков
11:24, 17.06.2023

Армения победи като гост Уелс с 4:2 насред Кардиф в евроквалификационен мач от група „D”. Двубоят бе ръководен от Георги Кабаков, а помощници му бяха Мартин Маргаритов и Диян Вълков, Радослав Гидженов бе четвърти съдия, а за видеоповторенията (ВАР) отговаряха Ивайло Стоянов и Драгомир Драганов

Даниел Джеймс даде аванс на Уелс в 10-ата минута. Арменците осъществиха пълен обрат чрез Лукас Зелараян в 19-ата минута Гран-Леон Ранос в 30-ата.

В 66-ата минута Гран-Леон Ранос покачи на 3:1. Хари Уилсън намали изоставането на Уелс в 72-ата минута. Три секунди по-късно Лукас Залераян оформи крайното 4:2 за Армения.

Домакините дори завършиха срещата с човек по-малко, след като Кабаков показа директен червен картон на Кийфър Муур в 78-ата минута.