Арсенал категорично надигра Астън Вила в Лондон

Арсенал Обамеянг Емил Смит Роу
23:57, 22.10.2021

Арсенал победи Астън Вила с 3:1 в откриващия мач на 9-ия кръг на Висшата лига. Попадения на Томас Партей Пиер-Емерик Обамеянг и Емил Смит Роу донесоха успеха на лондончани.

Възпитаниците на Микел Артета наложиха домакински натиск на стадион "Емирейтс" и поведоха в 23-ата минута. Томас Партей засече с глава центриране от корнер на Емил Смит Роу. Това е първи гол за полузащитника с червения екип от изиграни 40 мача.

В добавеното време на първата част "топчиите" удвоиха преднината си. Мат Таргет повали Александър Лаказет в собственото си наказателно поле и домакините получиха дузпа. Бившият вратар на Арсенал Емилиано Мартинес изби удара на Пиер-Емерик Обамеянг, но габонецът направи резултата 2:0 при добавката.

След паузата преднината на "артилеристите" продължи да расте. Емил Смит Роу бе точен в 56-ата минута за 3:0.

Почетното попадение за "виланите" бе дело на резервата Джейкъб Рамзи в 82-ата минута.

Арсенал се изкачи в горната половина на таблицата и зае 9-ата позиция с актив от 14 точки. Астън Вила е 13-и с 10 пункта.

Предизборните битки за президентския и парламентарен вот в ефира на БНТ
Напрежение в Сухиндол: Деца разказват, че двама учители са правили опити за блудство