Арсенал надви Ливърпул в дерби с пет гола и се върна на върха във Висшата лига

20:39, 09.10.2022
Чете се за: 02:20 мин.
арсенал надви ливърпул дерби пет гола върна върха висшата лига

Отборът на Арсенал отново оглави класирането в английската Висша лига, след като спечели с 3:2 домакинството си на Ливърпул в дербито от 9-ия кръг на шампионата.

С успеха "артилеристите" събраха 24 точки на върха в подреждането и водят с една пред шампиона Манчестър Сити, докато "мърсисайдци" остават на 10-та позиция с 10 пункта.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които откриха резултата след по-малко от 60 секунди, когато Габриел Мартинели получи подаване в коридор от Мартин Йодегор и отблизо Алисон за 1:0.

Отговорът на Ливърпул дойде в 34-та минута, когато Луис Диас асистира на Дарвин Нуниес и уругвайският нападател не сгреши, изравнявайки резултата с едва втория си гол от началото на сезона.

Секунди преди края на първата част обаче Букайо Сака възстанови аванса на Арсенал, след като завърши успешно контраатака на своя тим, която премина през автора на първото попадение Габриел Мартинели.

И този път радостта на лондончани не трая дълго, тъй като в 53-та минута Роберто Фирмино отново изравни резултата, възползвайки се от подаване на Диого Жота.

Равенството се задържа до 75-та минута, когато Тиаго Алкантара извърши нарушение срещу Габриел Жезус в наказателното поле и главният арбитър Майкъл Оливър отсъди дузпа за Арсенал. Зад топката застана Букайо Сака и той не сбърка, вкарвайки втория си гол в мача, с който донесе и трите точки в полза на домакините.

Путин: Взривът на Кримския мост е терористичен акт, планиран от Украйна