Арсенал нанесе втора поредна шампионатна загуба на Манчестър Сити

Габриел Мартинели отбеляза победния гол

20:24, 08.10.2023
Арсенал

Арсенал победи Манчестър Сити с минималното 1:0 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Резервата Габриел Мартинели отбеляза победния гол.

В началото на първото полувреме лятното попълнение на "топчиите" Деклан Райс изчисти от голлинията удар на новия защитник на шампионите Йошко Гвардиол. Това бе и единственият точен изстрел за "гражданите" в хода на двубоя.

След почивката "топчиите" заиграха по-активно в преден план и заслужено стигнаха до успеха. Изстрел на появилия се от резервната скамейка Габриел Мартинели се отклони от главата на Нейтън Аке, преди да попадне във вратата на Едерсон.

Арселан заема втората позиция в класирането с актив от 20 точки, колкото има и лидера Тотнъм. Манчестър Сити е трети с 18 пункта.