Арсенал не се предава - лондончани сразиха Нюкасъл и се доближиха на точка от върха

20:35, 07.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Арсенал ще продължи да се бори до края на сезона за шампионската титла във Висшата лига - това послание отправиха момчетата на Микел Артета с победата си с 2:0 като гост на Нюкасъл в среща от 35-ия кръг.

Лондончани се наложиха с 2:0 при визитата си на "Сейнт Джеймсис Парк", нанасяйки едва второ домакинско поражение на момчетата на Еди Хау през кампанията.

Мартин Йодегор осигури отличен старт за "артилеристите", откривайки резултата с перфектно изпълнение от дистанция още в 14-ата минута.

Двадесетина минути преди края на редовното време пък Габриел Мартинели до голяма степен подсигури успеха за своя тим, след като се разписа с удар от малък ъгъл, при който и стражът на "свраките" Ник Поуп определено можеше да се намеси по-добре.

С успеха Арсенал вече има 81 точки и се доближи само на една от лидера Манчестър Сити, който все пак има и мач по-малко.

Междувременно Нюкасъл остава на 3-та позиция с 65 пункта, но още тази вечер "джордитата" могат да бъдат изместени оттам, ако Манчестър Юнайтед спечели при визитата си на Уест Хям.