Арсенал превзе леговището на "лисиците"

арсенал взе своето леговището лисиците
16:40, 30.10.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Арсенал постигна победа с 2:0 при гостуването си на Лестър в откриващ мач от 10-я кръг на английската Висша лига.

Срещата на стадион "Кинг Пауър" започна блестящо за "артилеристите", които поведоха след пет минути игра.

Букайо Сака центрира от ъглов удар в наказателното поле на "лисиците", където защитникът Габриел реализира с глава.

Добрата игра на лондончани бе материализирана с втори гол в 18-ата минута, дело на халфа Емил Смит-Роу, който се възползва от поредна грешка в отбраната на домакините.

До края на полувремето Лестър създаде два по-опасни шанса за отбелязване на гол чрез хубави изстрели от далеч, но стражът на Арсенал Аарън Рамсдейл бе на висота.

След почивката вратарят на "топчиите" отново запази мрежата си суха, като отчая Адемола Лукман и Харви Барнс. С пропуски за Лестър се отличиха още Люк Томас и Джейми Варди.

Арсенал можеше да отбележи на свой ред трети гол, но Каспер Шмайхел демонстрира завиден рефлекс при удар от близко разстояние на Пиер-Емерик Обамеянг.

Така Арсенал измести днешния си съперник и се изкачи на петото място в класирането със 17 точки, записвайки седми пореден мач в Лигата без поражение, при пет победи и две равенства. Лестър е 10-и с 14 пункта.

В следващия кръг "лисиците" гостуват на Лийдс, докато за "артилеристите" предстои домакинство на Уотфорд.

Боряна Калейн за БНТ: Бях на крачка от медалите