Арсенал продължава да се забавлява, вкара шест гола като гост на Шефилд

Успехът е 19 за Арсенал в първенството, където те заемат трето място с 61 точки. Лидер е Ливърпул с 63, следван от Манчестър Сити с 62.

Станко Димов
от Станко Димов
00:09, 05.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Арсенал

Арсенал победи като гост Шефилд Юнайтед със звучното 6:0 в среща от 27 кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Микел Артета решиха всичко преди почивката, когато реализираха пет от попаденията. Начало на головата фиеста постави капитанът Мартин Йодегаард, който откри резултата в 5 минута. В следващите 10 гостите стигнаха до нови две попадения чрез автогол на Богъл и Мартинели.

До почивката се разписаха също Хаверц и Райс, оформяйки убедителното 5:0 за 45 минути игра. През втората част „топчиите“ стигнаха до „отличен“ резултат след шесто попадение, автор на което стана Бен Уайт.

Любопитен е фактът, че това беше трети последователен мач като гост за Арсенал, в който лондончани вкарват поне 5 гола. Преди тази визита те бяха победили с 5:0 при гостуването си на Бърнли и с 6:0 при гостуването си на Уест Хем. Никога в историята на Висшата лига отбор не беше печелил три последователни визити с по 5 или повече гола разлика.

Освен това победата е седма поред за Арсенал в първенството на Англия.

Успехът е 19 за Арсенал за кампанията във Висшата лига, където те заемат трето място с 61 точки. Лидер е Ливърпул с 63, следван от Манчестър Сити с 62. В следващия кръг Арсенал приема Брентфорд.