Арсенал с класика срещу Бодьо/Глимт

09:40, 07.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.
арсенал класика бодьо глимт

Отборът на Арсенал записа втората си поредна победа в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като надигра с класическото 3:0 у дома норвежкия шампион Бодьо/Глимт.

На своя "Емиратс Стейдиъм" момчетата на Микел Артета откриха резултата в 23-ата минута, след като мощен диагонален изстрел на Киърън Тиърни се отби от страничния стълб, но при добавката Еди Нкетя не сбърка от близо за 1:0.

Само четири минути по-късно Фабио Виейра достави чудесно центриране в наказателното поле за Роб Холдинг, който с глава матира стража на Бодьо, за да удвои аванса на своя тим.

Крайното 3:0 пък оформи самият Виейра в заключителните минути на срещата, възползвайки се от асистенция на Габриел Жезус.

В другия двубой от тази група ПСВ Айндховен разби с 5:1 като гост състава на Цюрих.

В класирането Арсенал е лидер с 6 точки, следван от Бодьо/Глимт и ПСВ с по 4, а Цюрих е на последното място без актив до момента. "Артилеристите" и "филипсите" обаче са с мач по-малко, след като двубоят помежду им в Лондон беше отложен заради кончината на кралица Елизабет Втора.