В друг мач от кръга Евертън надигра Кристъл Палас

Арсенал Букайо Сака
19:39, 11.11.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Арсенал се изкачи на второ място в английското първенство по футбол, след като победи с 3:1 като домакин предпоследния в класирането Бърнли.

Арсенал е с 27 точки, колкото има и Манчестър Сити. Шампионите играят утре срещу Челси.

Леандро Тросар откри резултата за домакините на "Емирейтс" в добавеното време на първата част, когато получи топката на далечна греда от Букайо Сака и я вкара във вратата на гостите, удряйки се в последствие в страничния стълб. Това обаче не му попречи да асистира на Уилям Салиба в 57-та минута, когато Арсенал поведе отново след изравнителен гол на Джош Браунхил три минути по-рано.

Олександър Зинченко оформи крайното 3:1 в 74-ата минута, а Арсенал доигра последните десетина с човек по-малко заради червен картон на Фабио Виейра.

Виктор Линдельоф пък вкара единствения гол за победа на Манчестър Юнайтед с 1:0 срещу Лутън. Защитникът получи топката в наказателното поле след разбъркване и преодоля стража на гостите със силен удар.

Така Юнайтед се изкачи на шесто място с 21 точки и шест зад лидерите Арсенал и Манчестър Сити. Лутън остава първи над чертата с шест точки.

Евертън пък спечели с 3:2 срещу Кристъл Палас, който изравняваше на два пъти срещу "карамелите". Те обаче стигнаха до попадение на Идриса Гай четири минути преди края на редовното време и се придвижиха на 14-о място с точка зад 12-ия Кристъл Палас.

Съжителство по неволя: Как живеят палестинци и евреи в предградие на Тел Авив
След 52 дни пауза: Русия поднови ракетните удари срещу Киев