Арсенал се настани в топ 4 след успех над Лестър в Лондон

Арсенал
20:23, 13.03.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Арсенал победи Лестър с 2:0 в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Томас Партей и Александър Лаказет бяха точни за лондончани.

"Топчиите" наложиха домакински натиск на стадион "Емирейтс" в Лондон и откриха резултата в 11-ата минута. Томас Партей засече с глава центриране от корнер на Габриел Мартинели.

Минути по-късно полузащитникът можеше да удвои головата си сметка, но шутира в дясната греда.

Първият точен удар за "лисиците" бе дело на Харви Барнс, който стреля с глава. Аарън Рамсдейл спаси.

След почивката "артилеристите" продължиха да атакуват. Каспер Шмайхел отрази удар на Букайо Сака.

В 55-ата минута стражът на гостите изби и удар на Бен Уайт. След разбъркване топката срещна ръката на Чаглар Сьойюнджю. След намесата на ВАР съдията отсъди дузпа. Александър Лаказет оформи крайния резултат с хладнокръвно изпълнение.

Възпитаниците на Микел Артета изравниха постижението си за най-много поредни шампионатни победи под ръководството на испанеца - 5 последователни успеха.

Арсенал се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 51 точки. Лестър заема 12-ото място в подреждането с 33 пункта.