Арсенал се завърна на победния път и отново е лидер във временното класиране на Висшата лига

"Артилеристите" прекъснаха серията си от три мача без победа.

от Константин Джаркин
23:31, 20.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Арсенал се изкачи временно на първото място във Висшата лига, след победата като гост срещу Уулвърхямптън с 2:0, в двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. Отборът на Микел Артета се намираше в серия от три мача без да спечели във всички турнири, преди този мач.

Историята от много двубои на "артилеристите" този сезон се повтори и днес. Арсенал разиграваше добре топката и създаваше добри положения, но отново завърващият удар липсваше.

Все пак, белгиецът Леандро Тросар отбеляза красив гол точно в 45-та минута, за да открие резултата.

Във второто полувреме домакините така и не успяха да се наложат в мача, като отново гостите бяха по-настоятелния отбор.

Натискът на отбора на Микел Артета показа резултат в 95-та минута, когато капитанът Мартин Йодегор оформи крайното 2:0 с гол от малък ъгъл.

"Артилеристите" са с актив от 74 точки, една повече от Манчестър Сити, но и с мач повече от "гражданите", поради техния двубой за ФА Къп.

Следващият двубой на Арсенал е домакинство на Челси.

Уулвърхямптън са 11-ти с 43 пункта. Следващият им двубой е още едно домакинство срещу Борнемут.

Българският отбор на сабя за девойки завърши 14-ти на световното първенство по фехтовка в Рияд
Кливланд Кавалиърс откри плейофите в НБА с победа в плейофната серия срещу Орландо Меджик