Арсенал си гарантира първото място в група "В" с разгром над Ланс

"Артилеристите" отбелязаха пет попадения през първата половина от срещата

23:53, 29.11.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Шампионска лига
Мартин Йодегард Арсенал

Арсенал победи Ланс с 6:0 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. "Артилеристите" отбелязаха пет попадения през първата половина от срещата.

"Топчиите" наложиха домакински натиск на стадион "Емиратс" в Лондон и откриха резултата в 13-ата минута с попадение на Кай Хаверц.

Не след дълго Габриел Жезуш удвои преднината на лондончани с удар по земя в левия ъгъл. В следващата атака Букайо Сака също записа името си сред голмайсторите, след като отбита топка от Брис Самба попадна на пътя му и се отби от неговото тялото.

Възпитаниците на Микел Артета продължиха да "удрят желязото, докато е горещо" и натрупаха още по-убедителен аванс. Габриел Мартинели демонстрира добър дрибъл и направи резултата 4:0 с фалцов удар в далечния ъгъл.

Гостите също показаха, че могат да атакуват, но удар от дистанция на Факундо Медина се отби от дясната греда.

Преди почивката Мартин Йодегард също показа головите си способности и взе пример от своите съотборници в нападението на столичани, за да се разпише.

След почивката резервата Жоржиньо бе точен от дузпа, след нарушение срещу Габриел Мартинели.

Арсенал остава на челната позиция в класирането в група "В" с актив от 12 точки. Ланс заема 3-ото място в подреждането с 5 пункта.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен се наложи над Севиля с 3:2.

Реал Мадрид обърна Наполи и си осигури челната позиция в група "С" в Шампионска лига