Трофеят е втори за "артилеристите" в най-престижния европейски клубен турнир.
Нападателката на Арсенал Стина Блекстениус отбеляза късен победен гол и донесе изненадваща победа с 1:0 срещу защитаващия трофея си Барселона във финала на Шампионската лига по футбол за жени.

Футболистките на "артилеристите" удържаха на натиска на фаворита и нанесоха своя удар в 75-ата минута, когато опитната 29-годишна шведка отбеляза шампионския гол във финалния мач и донесе бурна радост за около 5000 привърженици на "артилеристите", които пътуваха за мача, игран на стадион "Жозе Алвеладе" в Лисабон.
Трофеят е втори за Арсенал в Шампионската лига за жени след триумфът им в турнира през 2007 година.

Отборът на Барселона бе считан за фаворит, след като излезе в шестия си финал в турнира за последните седем години и взе три трофея от последните четири сезона.
Олег Невзоров е разпитан като свидетел за незаконното строителство в Баба Алино
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Двама 17-годишни са с тежки изгаряния след удар от волтова дъга на жп гарата в Стара Загора