Младият полузащитник на Арсенал Матео Гендузи вече няма бъдеще на "Емирейтс" и най-вероятно ще се раздели с клуба след края на сезона, съобщава Атлетик.
21-годишният футболист е отстранен от тренировките на първия тим от мениджъра на отбора Микел Артета. Действията на испанеца са продиктувани от непристойното поведение на младият футболист по време на срещата с Брайтън, загубена с 1:2 от "артилеристите". В края на двубоя французинът нападна нападателя на "чайките" Нийл Мопе и го стисна за гушата, вследствие на което отношенията му с Артета рязко са се влошили, а това е довело и до неговото отсраняване от отбора.
Според изданието в следващите дни представителите на играча ще се срещнат с ръководството на клуба и ще обсъдят неговото бъдеще, като почти сигурно то ще бъде извън Арсенал. Очаква се Гендузи да бъде продаден през летния трансферен прозорец или да бъде използван като разменна монета за привличането на друг футболист.
Пьотр Нестеров остана на крачка от титлата на двойки на турнир от сериите "Чалънджър“ в Гърция
Гледайте пряко от Вал Сен Ком развръзката в паралелния гигантски слалом по БНТ 3
Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел, написа американският президент
Република Северна Македония отбелязва годишнина от трагедията в Кочани