Асадхуджа Муйдинхуджаев донесе втора олимпийска титла на Узбекистан в мъжкия бокс в Париж

Страната има още трима финалисти.

Асадхуджа Муйдинхуджаев
23:51, 09.08.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Асадхуджа Муйдинхуджаев спечели олимпийската титла по бокс в категория до 71 килограма при мъжете.

По този начин той донесе втори златен медал в мъжкия бокс на Узбекистан, като страната има още трима финалисти и може да увеличи титлите си до пет в общо седем категории.

Във финала Муйдинхуджаев бе много категоричен срещу мексиканеца Марко Алонсо Верде Алварес и го надигра с 5:0 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) съдийски гласа.

Узбекът започна мача много агресивно и спечели първите два рунда с единодушни съдийски решение. Неговият противник Верде Алварес се впусна в атака чак в третата част на мача и успя да я спечели, но това бе твърде малко и твърде късно, за да се надява да стигне до златния медал.

Бронзовите отличия в категорията остават за американеца Омари Джоунс и британеца Люис Ричардсън, а българинът Рами Киуан остава на пето място.