Астън Вила е новият лидер в Шампионската лига

Джон Макгин в 55-ата и Джон Дуран в 64-тата минута донесоха трите точки на английския тим.

астън вила новият лидер шампионската лига
Снимка:
07:47, 23.10.2024

Астън Вила продължава победната серия в основната фаза на Шампионската лига този сезон. Бирмингамци записаха трети пореден успех, след като се наложиха с 2:0 у дома над Болоня и с пълен актив от 9 точки оглавиха временното класиране в турнира.

Астън Вила доминираше през първото полувреме, но пропусна няколко добри възможности за откриване на резулата, открили се пред Джон Дуран и Морган Роджърс.

Домакините поведоха в 55-ата минута. Джон Макгин центрира от фаул, топката мина през купа от играчи и се озова във вратата за 1:0.

В 64-тата минута резултатът бе удвоен. Морган Роджърс бе изведен в наказателното поле, върна към Джон Дуран, който успя да засече топката и да я прати в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

Болоня имаше шанс да се върне в мача в 86-ата минута, но и късметът не бе на страната на гостите, когато изстрел на Сам Беукема се отби от гредата.

Така Астън Вила вече има актив от 9 точки, като за момента е едноличен лидер във временното класиране. Болоня все още няма успех, като с 1 точка е на 28-ото място.

23 октомври: Предизборните битки в ефира на БНТ
Заради птичи грип: Унищожиха много редки видове птици в Аграрния университет в Пловдив