Астън Вила победи Манчестър Сити и го измести от третото място във Висшата лига

Отборът от Бирмингам вече има 32 точки, а Ман Сити остана 4-и с 30 пункта.

астън вила победи манчестър сити измести третото висшата лига
08:24, 07.12.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Астън Вила победи Манчестър Сити с 1:0 в среща от 15-ия кръг във Висшата лига. Леон Бейли в 74-ата минута отбеляза единственото попадение в мача. Футболистите на Унай Емери имаха пълно превъзходство през цялата среща. В заключителните минути удар на Дъглас Луис се отби от гредата на вратата пазена от Едерсон, който направи куп спасявания и спаси Сити от разгром.

Астън Вила изместиха Манчестър Сити от третото място в класирането. Отборът от Бирмингам вече има 32 точки, а Ман Сити остана 4-и с 30 пункта.

Манчестър Юнайтед също погледна към челните места, след като се наложи с 2:1 над Челси. Двубоят на стадион „Олд Трафорд“ бе динамичен и предложи редица интересни моменти. Бруно Фернандеш пропусна и дузпа в 9-ата минута за домакините от Манчестър. Скот Мактоминей бе герой за „червените дяволи“ в тази среща. Националът на Шотландия отбеляза и двете попадения за успеха. Той бе точен в 19-ата и 70-ата минута. За гостите се разписа Коул Палмър в края на първото полувреме.

Ливърпул победи с 2:0 като гост Шефилд Юнайтед и затвърди втората си позиция в класирането. Състава воден от Юрген Клоп събра 34 точки, което е с 2 по-малко от лидера Арсенал.

Капитанът на Ливърпул Вирджил ван Дайк даде аванс на своя тим в 37-ата минута, а в добавеното време на мача Доминик Собослай оформи крайния резултат.

Българските успехи в Монреал 1976 в поредицата "Истории от Олимпийските игри"
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Лъчезар Балтанов пред БНТ: Отбора на Ботев Пловдив го чака много добри дни
12:55, 19.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Карлос Насар пред БНТ: Олимпийските игри ще завършат много позитивно (ВИДЕО)
12:43, 19.05.2024
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)