Астън Вила прекъсна победната серия на Ерик тен Хаг с гол в последната минута

манчестър юнайтед вкара четири гола отбора луиш нани
14:43, 23.07.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Контролата между Манчестър Юнайтед и Астън Вила, играна на стадион "Оптус" в Пърт, Австралия, завърши при резултат 2:2. Джейдън Санчо откри резултата, а Мати Кеш си отбеляза автогол. "Вилъните" се добраха до реми след попадения на Лиън Бейли и Калъм Чембърс.

Часове преди началото на двубоя служителите на съоръжението се увериха, че теренът отговаря на нужните условия за игра. Стюардите използваха духалки за листа, за да премахнат локвите по терена.

"Червените дяволи" поведоха в 25-ата минута. Джейдън Санчо засече от воле центриране на Люк Шоу с десния си крак.

В края на първото полувреме заваля порой, който понижи нивото на игра. Възпитаниците на Ерик тен Хаг все пак удвоиха аванса си след рикошет и автогол на Мати Кеш.

След почивката Лиън Бейли намали изоставането на бирмингамци. Крилото завърши бърза контраатака с удар извън наказателното поле в далечния ъгъл.

С последния удар по топката в мача Калъм Чембърс засече с глава центриране от корнер на Лиън Бейли, за да оформи крайния резултат.

Равенството слага край на победната серия на Ерик тен Хаг начело на Манчестър Юнайтед, след победите над Ливърпул, Мелбърн Виктори и Кръстъл Палас. На 30 юли, събота, най-титулуваният Английски отбор ще играе срещу Атлетико Мадрид на стадион "Улевол" в Осло, докато Астън Вила ще премери сили с Рен.