Астън Вила с класика срещу Арсенал насред Лондон

10:39, 09.11.2020
Чете се за: 00:39 мин.
Европейски футбол
Оли Уоткинс се превърна в герой за Вила, след като вкара два гола на Арсенал за 4 минути

Отборът на Астън Вила продължава със силното си представяне от началото на новия сезон във Висшата лига, след като разби Арсенал с 3:0 като гост в последен мач от 8-я кръг на английското първенство.

Само преди няколко седмици бирмингамци разбиха шампиона Ливърпул със 7:2, а миналата вечер те взеха още един сериозен скалп.

На "Емирейтс" възпитаниците на Дийн Смит бяха по-добрият отбор през целия мач и заслужено стигнаха до успеха.

Още преди да е изтекла и една минута Джон Макгин откри резултата в полза на Виланите със страхотен изстрел с левия крак, но след близо петминутна консултация с ВАР главният съдия отмени попадението за много спорна засада.

Това не се отрази негативно на гостите и те все пак излязоха напред в 25-та минута, когато Букайо Сака си отбеляза автогол.

След почивката картината на терена не се промени и Вила стигна до нови два гола, дело на централния нападател Оли Уоткинс.

По този начин Астън Вила записа пети успех в седем мач и се изкачи до пето място в класирането с 15 точки, докато Арсенал заема 11-та позиция с 12 точки от осем двубоя.