Астън Вила успя да постигне обрат над Брентфорд и остана на второто място

Бирмингамци продължиха победната си серия, след като в предишните два кръга надвиха Манчестър Сити и Арсенал

Астън Вила - Брентфорд
Снимка: Facebook: Aston Villa FC
18:18, 17.12.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Астън Вила стигна до трудна победа като гост с 2:1 над Брентфорд в двубой от 17-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Къмюнити" в Лондон.

Нападателят на домакините Кийн Люис-Потър откри в 45-та минута, но в 71-та съотборникът му Бен Мий получи директен червен картон за спъване без топка.

Малко след това бранителят на бирмингамци Алекс Морено изравни. В крайна сметка Оли Уоткинс донесе трите точки на Вила в 85-та минута.

Така Брентфорд е 12-и с 19 точки, а бирмингамци са втори с 38. Те продължиха победната си серия, след като в предишните два кръга надвиха Манчестър Сити и Арсенал.

Дни преди Рождество: Пясъчна фигура на младенеца Исус се появи на бургаския плаж
Емил Стоилов записа 6:23 минути при загубата на Менорка от Бургос