Аталанта прекъсна 32-годишната си серия без успех като гост на Ювентус

20:57, 27.11.2021
Чете се за: 01:35 мин.
аталанта прекъсна годишната серия без успех гост ювентус

Отборът на Аталанта се наложи с минималното 0:1 като гост на Ювентус в едно от дербитата на 14-ия кръг на италианската Серия "А", слагайки край на 32-годишното си чакане за победа над "Старата госпожа" в Торино.

Единственото попадение за "бергамаските" реализира Дуван Сапата, който в 28-ата минута получи подаване от Берат Джимсити и с мощен удар под гредата остави безпомощен стража на домакините Войчех Шчесни.

"Бианконерите" се опитаха след почивката да избегнат загубата, но в 65-та минута отлична вратарска поява на Хуан Мусо отчая Адриен Рабио.

В добавеното време на срещата пък изстрел на Пауло Дибала от пряк свободен удар кацна върху напречната греда.

По този начин авансът на Аталанта оцеля и "Богинята" се поздрави с осмата си победа от началото на сезона, с което се изравни на 3-то място в подреждането с тима на Интер. "Нерадзурите" обаче посрещат по-късно тази вечер в Милано новакът Венеция.

За Ювентус загубата пък означава смъкване до 8-та позиция. Футболистите на Макс Алегри са с равен актив с 6-ия Лацио и 7-ия Фиорентина, но са с по-лоша голова разлика от "римските орли" и по-малко отбелязани голове от "виолетовите".