Аталанта вгорчи дебюта на Краев и Мидтиланд в Шампионската Лига

11:26, 22.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
аталанта вгорчи дебюта краев мидтиланд шампионската лига

Шампионите на Дания загубиха у дома от 1/4 финалиста от последното издание, Аталанта с 0:4, при дебюта си в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир.

Българският национал, Божидар Краев започна като резерва мача и се появи в 87-та минута на терена, когато вече крайния изход беше ясен.

Гостите от Бергамо си решиха всичко във втората половина на първото полувреме, реализирайки три гола в разстояние на около 20 минути.

В 26-та минута Кристиан Ромеро комбинира с Дуван Сапата, който даде аванс на гостите, а десет по-късно Алехандро Гомес удвои след мощен изстрел от далечно разстояние.

Третото попадение също не закъсня и дойде в 42-та минута. Изстрел на Дуван Сапата беше отразен от Йеспер Хансен, но при добавката Луис Муриел не сбърка, за да направи класическа преднината на своя тим.

Крайния резултат беше оформен малко преди да изтече редовното време, когато Алексей Миранчук матира вратаря на Мидтиланд с техничен удар за 4:0.

ЕП призова ЕК временно да върне визите за американци заради България и още 3 страни