Аталанта загуби в Бергамо, но продължава напред в Лига Европа

Отборът на Джан Пиеро Гасперини допусна ранен гол, но след това държа мача под контрол

от Константин Джаркин
00:02, 19.04.2024
аталанта загуби бергамо продължава напред лига европа

Аталанта загуби с 1:0 от Ливърпул на стадион "Гевис", но продължава напред в Лига Европа, след победата си на "Анфийлд" преди седмица с 3:0. Отборът на Джан Пиеро Гасперини допусна ранен гол, но след това държа мача под контрол.

Пет минути след началото на двубоя Матео Ругери игра с ръка в собственото си наказателно поле, което бе достатъчно за главния съдия Франсоа Летекшие да отсъди дузпа за гостите. Мохамед Салах беше безупречен от бялата точка в седмата минута и вдъхна надежда на "мърсисайдци".

В 39-ата минута отново египтянинът можеше да удвои резултата, след като излезе един на един с вратаря на "Ла Деа" Хуан Мусо, но разочарова със завършващия удар.

Гол на Теун Копмайнерс, две минути по-късно, бе отменен, тъй като нидерландецът беше в положение на засада.

През второто полувреме, обратно на очакванато, Аталанта игра по-атакуващо, пресирайки отбора на Юрген Клоп дълбоко в тяхната половина. По нищо не личеше, че "бергамаските" имаха предимството в резултата.

"Ла Деа" ще се изправи срещу победителя от двубоя между Бенфика и Марсилия в полуфиналите на Лига Европа.

Това бе последният мач на Ливърпул в европейските турнири под ръководството на Юрген Клоп, а сега "мърсисайдци" трябва да пренасочат вниманието си към битката с Манчестър Сити и Арсенал във Висшата лига. Те са трети с актив от 71 точки, на две от "гражданите", които заемат първото място. Следващият им двубой е гостуване на Фулъм.