Край село Кабиле няма да се строи малък град на НАТО, а само нов казармен район, в който ще бъде преместена многонационалната бойна група, която в момента е дислоцирана в Ново село. Това съобщи в кулоарите на парламента служебният министър на отбраната Атанас Запрянов.
Той успокои, че в новата база няма да се съхраняват опасни вещества и боеприпаси.
"Няма да има малък град на НАТО. Ще има казармен район, който ще е в непосредствена близост до съществуващия. Всъщност, ние ще използваме учебното поле на нашите поделения, които са дислоцирани в Кабиле, за да се доизградим тази база. Не се предвижда нито бойни припаси, нито каквито и да е други опасни материали да се съхраняват в този войскови район", каза министър Запрянов.
"Ще има само съоръжения за битово настаняване, подготовка и спортни съоръжения за поддържане на физическата дееспособност. Всякакви боеприпаси, които ще бъдат използвани, както и сега, в момента, се съхраняват в нашите складове за боеприпаси, извън населените места", добави той.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)