Атланта спря победната серия на Милуоки в НБА

от Вяра Илиева
09:50, 08.11.2022
Чете се за: 03:35 мин.
НБА Атланта

Атланта Хоукс победи Милуоки Бъкс със 117:98 у дома в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. „Ястребите“ стигнаха до убедителен успех и нанесоха първо поражение на „елените“ от началото на кампанията.

Без Трей Йънг в състава си домакините показаха вдъхновена игра, водени от дошлия от Сан Антонио Спърс гард Дежонте Мъри. Той остана близо до трипъл-дабъл – 25 точки, 8 борби и 11 асистенции за 32 минути игрово време.

Ей Джей Грифин допринесе с 24 точки, а с по 14 се отчетоха Джон Колинс и Джъстин Холидей.

Звездата на Милуоки Янис Адетокумбо бе над всички за гостите с 25 точки и седем борби, но стреля под 50% за две точки. Джру Холидей приключи с 16 точки, шест борби и седем асистенции.

Бъкс инкасираха първо поражение от старта на сезона след девет поредни победи, но остават на върха в Източната конференция. Атланта е на четвърто място с баланс 7-3 след третия си последователен успех в Лигата. За Милуоки предстои визита на Оклахома Сити Тъндър в сряда, докато Хоукс приемат Юта Джаз в същия ден.

Голдън Стейт сложи край на серията от пет поредни поражения, надделявайки над Сакраменто със 116:113. Стеф Къри избухна с 47 точки. Андрю Уигинс завърши с 25 точки, а Клей Томпсън и Дреймънд Грийн приключиха мача съответно с 16 и 11.

Де'Аарън Фокс вкара 10 от 12 опита от наказателната линия и беше най-резултатен за Сакраменто с 28 точки. Домантас Сабонис добави 19 и взе 14 борби под кошовете. Макар да влезе от пейката като резерва, Малик Монк изригна с 24 точки за Кингс.