Атлетик Билбао изхвърли Барселона от Купата на краля

Атлетик Билбао
08:02, 21.01.2022

Отборът на Атлетик Билбао съкруши Барселона, след като отстрани тима на 1/8-финалите за Купата на Испания. Баските взеха своя реванш заради финала от миналия сезон, когато претърпяха крах.

На „Сан Мамес“ обаче в четвъртък вечерта Атлетик Билбао ликува след 3:2 в продълженията.

В редовното време Барселона беше догонващият тим. Във втората минута Иняки Уилямс откри резултата, но Феран Торес успя да изравни за 1:1 в 20-ата минута, реализирайки първото си попадение за каталунците.

В 86-ата минута Иниго Мартинес отново изведе Атлетик Билбао напред, но в продължението на второто полувреме Педри успя да вкара мача в продължения след 2:2.

Грешка на Жорди Алба в 105-ата минута, беше наказана с дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле. 29-годишният Икер Мунианин беше точен за крайното 3:2.

По този начин носителят на Купата на краля преклони глава и напусна турнира.

В последните 10 официални мача Барселона спечели само 3 победи, записа 4 загуби и 3 равенства.