Атлетик Билбао измъкна точка от лидера в Баското дерби

Реал Сосиедад Атлетико Мадрид
23:55, 31.10.2021
Чете се за: 01:50 мин.

Баското дерби между Реал Сосиедад и Атлетик Билбао в 12-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 1:1. Александър Исак откри резултата от дузпа. Въпреки че останаха с човек по-малко Икер Муняин възобнови равенството с гол от пряк свободен удар в продължението.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри възможности да се разпишат, но интригата остана за втората част.

След почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Иниго Мартинес повали Микел Мерино в наказателното поле. Александър Исак направи резултата 1:0 след точно изпълнение с първия си гол от дузпа в Ла Лига. Стражът на гостите Унай Симон е допускал най-много попадения от дузпа именно срещу Реал Сосиедад - 3.

В 84-ата минута Иниго Мартинес бе изгонен след втори жълт картон и остави тима си с 10 души.

Противно на очакванията атаките на гостите бяха опасни и в добавеното време на мача получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Икер Муняин изпълни фаула в очертанията на вратата, а Алекс Ремиро изби топката в собствената си врата след неубедителна намеса за крайното 1:1.

Реал Сосиедад е лидер в класирането с актив от 25 точки. Атлетик Билбао заема 8-ата позиция с 18 пункта, но с мач по-малко.