Атлетик Билбао отстрани Атлетико Мадрид и е на финал в турнира за Купата на краля

Във втората среща Билбао се наложи с 3:0 и с общ резултат 4:0 продължава към финала, където го очаква Майорка.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:17, 01.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
атлетик билбао отстрани атлетико мадрид финал турнира купата краля

Атлетик Билбао победи Атлетико Мадрид с 3:0 и с общ резултат 4:0 се класира за финала в турнира за Купата на краля. "Лъвовете" стигнаха до успех и в първата среща в Мадрид, когато се наложиха с 1:0.

В 13-ата минута Нико Уилямс асистира в наказателното поле на по-големия си брат Иняки, който с удар от въздуха не остави шансове на Ян Облак.

В 42-ата минута ролите се размениха и този път Иняки Уилямс проби отдясно и намери непокрит Нико, който удвои аванса на баските.

След подновяването на играта в 62-ата минута Горка Гурусета бе оставен непокрит и от близко разстояние оформи крайното 3:0.

Така Атлетико се класира за третия си финал в турнира пред последните пет години.

„Нашата връзка е истинска и работи много добре, разбираме се“, каза Нико Уилямс за своя брат Иняки в интервю за TVE.

„Радвам се. Мечта е да стигна до финала и да го направя пред нашите фенове, които бяха фантастични както винаги. Атлетик може да направи всичко и се надявам да спечели финала", коментира още Нико Уилямс.

Дори проливният дъжд не успя да развали мача на стадион Сан Мамес, изпълнен до краен предел с 52 000 фенове - най-високата посещаемост в историята на клуба.

На финала на турнира за Купата на краля на 6 април в Севиля, Атлетик Билбао ще срещне Майорка. Тимът от Балеарските острови отстрани след дузпи Реал Сосиедад.

Загубата на Атлетико М е още един разочароващ резултат за тима на Диего Симеоне, който спечели само един от последните си седем мача. Отборът е четвърти в Ла Лига с 52 точки, 13 зад лидера Реал Мадрид и инкасира поражение от лидера в Серия А Интер в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Де Минор счупи проклятието срещу Циципас и продължава защитата на трофея в Акапулко