Атлетик Билбао победи с 2:0 като гост Алавес в баското дерби

атлетик билбао преодоля дефицит два гола победа бетис
09:19, 23.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Атлетик Билбао победи с 2:0 като гост Алавес в баското дерби, с което се откри шестият кръг в испанското футболно първенство.

За "червено-белите" това бе първа победа във Витория-Гастеис от 2003 година насам и сложи край на серията им от седем шампионатни мача без успех при гостувания на Алавес.

Над всички в мача за победителите бе Иняки Уилямс, който се отличи с гол и асистенция. 29-годишният ганаец откри резултата в 18-ата минута след подаване на Микел Весга.

В 76-ата минута Уилямс комбинира със съотборника си Ойхан Сансет, който сложи точка на спора.

С победата тимът от Билбао събра 13 точки и заема трето място във временното класиране с равен брой точки с втория Барселона и на две зад лидера Реал Мадрид.

Алавес загуби за трети път в последните си четири мача и с актив от 6 точки е на 14-о място.

Румен Христов: Няма окончателно решение кой да бъде кандидатът на ГЕРБ за кмет на София
България завърши на шесто място отборно при девойките на Балканското първенство по спортна гимнастика