Атлетик Билбао преодоля дефицит от два гола за победа с 4:2 срещу Бетис

атлетик билбао преодоля дефицит два гола победа бетис
09:14, 28.08.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Микел Весга вкара две спечелени от Нико Уилямс дузпи и Атлетик Билбао преодоля дефицит от два гола за победа с 4:2 срещу Бетис в мач от третия кръг на испанското първенство по футбол.

Уилян Жозе и Иско вкараха за гостите от Бетис в първите десет минути на мача, но Билбао обърна резултата до края на полувремето. Весга намали с първата дузпа в 30-ата минута и след още 15 изравни за 2:2. В седмата минута на добавеното време пък Горка Гурусета, който пристигна в Билбао през лятото като свободен агент, даде преднина на баските след асистенция на Иняки Уилямс - брат на Нико.

Унай Гомес наниза четвъртото попадение през второто полувреме и така Билбао спечели с 4:2. Баските се изкачиха на пето място с шест точки, а Бетис остава девети с две по-малко.

Шампионът Наполи победи с 2:0 Сасуоло, Лацио с домакинско поражение с 0:1 от новака в Серия "А" Дженоа