Атлетик Билбао се доближи до евротурнирите след успех над Атлетико Мадрид

Атлетик Билбао
08:15, 01.05.2022

Атлетик Билбао победи Атлетико Мадрид с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Марио Ермосо си отбеляза автогол, а Иняки Уилямс се разписа от дузпа.

Още в 8-ата минута домакините имаха аванс в резултата. Удар на Иняки Уилямс се отби от крака на Марио Ермосо и попадна във вратата, пазена от Ян Облак. От началото на сезон 2017/2018 бранителят има най-много автоголове в Ла Лига - 4.

След почивката Антоан Гризман стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

В 54-ата минута Ектор Ерера фаулира Икер Муняин и съдията Антонио Лаос отсъди дузпа. Иняки Уилямс изпрати топката в средата на вратата, за да подпечата успеха за тима си.

Двубоят завърши с удар на Анхел Кореа в лявата греда в продължението.

Въпреки загубата Атлетико Мадрид остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 61 точки. Атлетик Билбао заема 8-ото място в подреждането с 51 пункта.