Атлетик (Билбао) сложи край на приказката на Алкояно

13:09, 29.01.2021
Чете се за: 00:33 мин.

Носителят на Суперкупата на Испания записа труден успех с 2:1 над състава на Алкояно, за да намери място на четвъртфиналите за Купата на Краля.

По този начин бе сложен край на приказката на третодивизионния тим, който в предишните два кръга поднесе големите изненади, елиминирайки последователно Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид).

Техният изумителен рейд в надпреварата изглеждаше, че има всички шансове да продължи, след като Пабло Карбонели откри резултата в 39-та минута след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

"Баските" обаче се върнах ав играта в началото на втората част, когато в 52-та минута Асиер Вийялибре се възползва от центриране и с глава прати топката във вратата за 1:1.

Пълния обрат оформи Иняки Уилямс в 78-та минута, когато нападателят се разписа за 1:2, а попадението отново бе вкарано с глава.

Така Атлетик се присъедини към Леванте, Виляреал, Бетис, Севиля, Барселона, Алмерия и Гранада, които вече се класираха за 1/4-финалната фаза.

Жребият за финалната осмица предстои да бъде изтеглен по-късно днес, а двубоите ще се изиграят на 3 февруари.