Атлетик Билбао временно се настани в топ 4 след успех над Алавес

атлетик билбао временно настани топ успех алавес
09:34, 17.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.

С два гола на Горка Гурусета в рамките на пет минути през първото полувреме Атлетик Билбао победи с 2:0 гостуващия Алавес в баското дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гурусета се разписа в 32-ата и 37-ата минута, а успехът позволи на "лъвовете" да изпреварят временно тима на Атлетико Мадрид на четвъртото място, което осигурява директно класиране в Шампионската лига през следващия сезон.

Мачът на "Естадио Сан Мамес" обаче можеше да се развие и по корено различен начин за състава на Ернесто Валверде, тъй като техният съперник получи право да изпълни дузпа малко след половин час игра, но ударът на Луис Риоха бе отразен от вратаря Унай Симон, а секунди по-късно падна и първото попадение на Гурусета.

По този начин Атлетик Билбао събра 56 точки в подреждането, за да се изкачи до топ 4, докато Алавес е на 13-ото място с 32 пункта.

За поредна седмица падат цените на повечето храни на борсите
Прежда за благотворителност: Ученици от Пловдив правят дарения за вързастни хора