Атлетик Билбао взе баското дерби със Сосиедад, Виляреал също с грешна стъпка

19:55, 15.04.2023
Чете се за: 02:07 мин.
атлетик билбао взе баското дерби сосиедад виляреал също грешна стъпка

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:0 у дома срещу Реал Сосиедад в баското дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Успехът доближи "лъвовете" само на 4 точки от място в зона "Европа", докато въпреки загубата Сосиедад остава на 4-о място с 51 пункта.

На своя "Сан Мамес" домакините от Билбао стартираха по-добре и в началните минути изглеждаха като по-опасния тим, като те най-накрая материализираха своето предимство в 33-а минута, когато Иняки Уилямс се разписа за 1:0 след разбъркване в наказателното поле на гостите.

След почивката отборът на Реал Сосиедад опита да отговори, но вратарят на домакините Унай Симон се отчете с няколко важни намеси, за да запази крехкия аванс на своя тим.

Така се стигна до 70-а минута, когато отново Иняки Уилям беше точен за Атлетик Билбао, вкарвайки с мощен диагонален изстрел под гредата, който не остави шансове за реакция на стража на гостите от Сан Себастиан Алекс Ремиро.

До края на срещата футболистите на Реал Сосиедад направиха още няколко пропуска и по този начин резултатът остана 2:0 в полза на "лъвовете".

В ранния двубой от днешната програма пък Виляреал също направи грешна крачка в борбата за топ 4, след като допусна домакинско поражение с 1:2 от състава на Валядолид.

По този начин "Жълтата подводница" остана на 5-а позиция с 47 пункта, докато "виолетовите" са 14-и с 32 пункта.

Трима българи и двама румънци са задържани в Германия за мащабна онлайн измама
Нефтохимик 2010 надви ЦСКА като гост и намали изоставането си в полуфиналите на НВЛ